  • 930C4P82K-F
930C4P82K-F
advertisement
Manufacturer No:
930C4P82K-F
HK JDW NO:
192-930C4P82K-F
Datasheet:
930C4P82K-F
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 400VDC AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
930C4P82K-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.598Diax1.260L 15.20mmx32.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    28mOhm
  • Length
    32mm