  • 9250-684-RC
9250-684-RC
advertisement
Manufacturer No:
9250-684-RC
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-9250-684-RC
Package:
Axial
Datasheet:
9250-684-RC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9250-684-RC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    9250
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    80mA
  • Inductance
    680μH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11.8Ohm Max
  • Max DC Current
    80mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.5MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    60 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Current - Saturation
    50mA
  • Q Factor
    60
  • Diameter
    4.1148mm