  • 8N3PG10MBKI-161LFT
8N3PG10MBKI-161LFT
advertisement
Manufacturer No:
8N3PG10MBKI-161LFT
HK JDW NO:
378-8N3PG10MBKI-161LFT
Package:
Description:
10 Terminations 10 Pin Specialized ICs 1 Functions 2.5V
Step5Bar-code shipping tag
8N3PG10MBKI-161LFT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    10
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    ALSO OPERATES AT 3.3V NOMINAL
  • HTS Code
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2.625V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.375V
  • Family
    8N
  • Logic IC Type
    LOW SKEW CLOCK DRIVER
  • Number of True Outputs
    2
  • Input Conditioning
    DIFFERENTIAL
  • Width
    5mm
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Length
    7mm