  • 72V51256L6BB8
72V51256L6BB8
advertisement
Manufacturer No:
72V51256L6BB8
HK JDW NO:
378-72V51256L6BB8
Package:
BGA
Datasheet:
72V51256L6BB8
Description:
256 Pin Specialized ICs Min 3.15V V Max 3.45V V
Step5Bar-code shipping tag
72V51256L6BB8
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    BGA
  • Number of Pins
    256
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Frequency
    166MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.45V
  • Min Supply Voltage
    3.15V
  • Element Configuration
    Dual
  • Nominal Supply Current
    100mA
  • Frequency (Max)
    166MHz
  • Access Time
    3.7 ns
  • Direction
    Unidirectional
  • Density
    2 Mb
  • Sync/Async
    Synchronous
  • Word Size
    36b
  • Bus Directional
    Unidirectional
  • Retransmit Capability
    No
  • FWFT Support
    Yes
  • Programmable Flags Support
    Yes
  • Length
    17mm
  • Width
    17mm
  • Thickness
    1.76mm