  • 8KH2-0723-0150
8KH2-0723-0150
advertisement
Manufacturer No:
8KH2-0723-0150
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-8KH2-0723-0150
Package:
Datasheet:
8KH2-0723-0150
Description:
CABLE ASSY PCIE X8 EXT 150MM 1=1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
8KH2-0723-0150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Series
    8KXX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Receptacle to Card Edge
  • Number of Positions
    98
  • Color
    Silver
  • Gender
    Female to Male
  • Shielding
    Shielded
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Cable Type
    Flat, Twin Axial
  • Usage
    Internal
  • Cable Connectors
    PCIe x8
  • Current - Max/Contact
    1.1A
  • Length
    0.492' 150.00mm 5.906