  • 8KJ1-0727-0250
8KJ1-0727-0250
advertisement
Manufacturer No:
8KJ1-0727-0250
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-8KJ1-0727-0250
Package:
Axial
Datasheet:
8KJ1-0727-0250
Description:
CABLE ASSY PCIE X4 F-M 250MM 1=1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
8KJ1-0727-0250
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C
  • Published
    2012
  • Series
    8KXX
  • Feature
    Extender
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Receptacle to Card Edge
  • Number of Positions
    64
  • Color
    Silver
  • Gender
    Female to Male
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Conductors
    64
  • Wire Gauge
    30 AWG
  • Cable Type
    Flat, Twin Axial
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Cable Length
    249.936mm
  • Wire/Cable Gauge
    30 AWG
  • Usage
    Internal
  • Connector Type A
    PCI Express, Plug
  • Connector Type B
    PCI Express, Receptacle
  • Cable Connectors
    PCIe x4
  • Length
    0.820' 250.00mm 9.843