  • 8AX200M6.3X7
8AX200M6.3X7
advertisement
Manufacturer No:
8AX200M6.3X7
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-8AX200M6.3X7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
200μF Capacitor 20% 720mA 2.4892mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
8AX200M6.3X7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    8V
  • Capacitance
    200μF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Ripple Current
    720mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Impedance
    130mOhm
  • Height Seated (Max)
    8.509mm