  • 843441AM-100LFT
843441AM-100LFT
advertisement
Manufacturer No:
843441AM-100LFT
HK JDW NO:
378-843441AM-100LFT
Package:
Datasheet:
843441AM-100LFT
Description:
3.3V Clock Generators 8 Pins 8 Terminals
Step5Bar-code shipping tag
843441AM-100LFT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    8
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Subcategory
    Clock Generators
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    CLOCK GENERATOR, OTHER
  • Supply Current-Max
    66mA
  • Primary Clock/Crystal Frequency-Nom
    25MHz
  • Output Clock Frequency-Max
    100MHz
  • Length
    4.9mm
  • Height Seated (Max)
    1.75mm
  • Width
    3.9mm
  • Thickness
    1.5mm