  • 82A1122-16-9/96-9
82A1122-16-9/96-9
advertisement
Manufacturer No:
82A1122-16-9/96-9
HK JDW NO:
798-82A1122-16-9/96-9
Package:
Datasheet:
82A1122-16-9/96-9
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
82A1122-16-9/96-9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    259/40
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.201 (5.11mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0130 0.330mm