  • 80ZLJ47MT78X11.5
80ZLJ47MT78X11.5
advertisement
Manufacturer No:
80ZLJ47MT78X11.5
HK JDW NO:
683-80ZLJ47MT78X11.5
Description:
ZLJ 47μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 310mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
80ZLJ47MT78X11.5
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ZLJ
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    80V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    310mA
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Impedance
    290mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    310mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm