  • 790D226X9025B2BE3
790D226X9025B2BE3
advertisement
Manufacturer No:
790D226X9025B2BE3
HK JDW NO:
866-790D226X9025B2BE3
Datasheet:
790D226X9025B2BE3
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min Polar Tantalum Molded
Step5Bar-code shipping tag
790D226X9025B2BE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Through Hole
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    4.8mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Length
    12mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    25V
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5.5μA
  • Height
    10.5mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    7.3mm