  • 74AUP1G11GM,115
74AUP1G11GM,115
advertisement
Manufacturer No:
74AUP1G11GM,115
HK JDW NO:
554-74AUP1G11GM,115
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
74AUP1G11GM,115
Description:
6.1 ns ns 16.8 ns ns Gates & Inverters Surface Mount Surface Mount 0.8V~3.6V V 500nA μA
Quantity:
In Stock : 6754
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
74AUP1G11GM,115
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    6-XFDFN
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    74AUP
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    6
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    0.8V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    74AUP1G11
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.8V
  • Propagation Delay
    6.1 ns
  • Quiescent Current
    500nA
  • Turn On Delay Time
    16.8 ns
  • Family
    AUP/ULP/V
  • Logic Function
    AND
  • Number of Inputs
    3
  • Current - Output High, Low
    4mA 4mA
  • Logic Type
    AND Gate
  • Number of Gates
    1
  • Max Propagation Delay @ V, Max CL
    6.1ns @ 3.3V, 30pF
  • Logic Level - Low
    0.7V ~ 0.9V
  • Logic Level - High
    1.6V ~ 2V
  • Height Seated (Max)
    0.5mm