  • 735P205X9400L
735P205X9400L
advertisement
Manufacturer No:
735P205X9400L
HK JDW NO:
192-735P205X9400L
Package:
Axial
Datasheet:
735P205X9400L
Description:
735P 2μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 436
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
735P205X9400L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    735P
  • Size / Dimension
    0.895Diax1.750L 22.73mmx44.45mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESR
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    High Frequency, Switching
  • HTS Code
  • Capacitance
    2μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15mOhm