  • 72XLR500LFTB
72XLR500LFTB
advertisement
Manufacturer No:
72XLR500LFTB
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-72XLR500LFTB
Package:
Datasheet:
72XLR500LFTB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
72XLR500LFTB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Series
    72
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.187 Face x 0.386 H 9.53mmx4.75mmx9.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W