  • 715P33358LD3
715P33358LD3
advertisement
Manufacturer No:
715P33358LD3
HK JDW NO:
192-715P33358LD3
Datasheet:
715P33358LD3
Purchasing and Inquiry
715P33358LD3 Overview
The device exhibits 2Ohm insulation resistance.Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.720 18.30mm.Temperatures of -55°C~85°C are suitable for operating the device.
715P33358LD3 Features
2Ohm insulation resistance
715P33358LD3 Applications
There are a lot of Cornell Dubilier Electronics (CDE) 715P33358LD3 applications of film capacitors.
  • IGBT
  • TV and monitor sets
  • Switch mode power supplies
  • Industrial and automotive inverters
  • Lighting
  • Snubbering
  • Matching networks
  • Filters
  • Electronic ballasts
  • Battery management system
Step5Bar-code shipping tag
715P33358LD3
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.512Diax1.252L 13.00mmx31.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    18.3mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.720 18.30mm
  • Insulation Resistance
    2Ohm
  • Voltage
    800V
  • Dissipation Factor
    0.055 %
  • Height Seated (Max)
    0.823 20.90mm