  • 63ZLJ560M12.5X25
63ZLJ560M12.5X25
advertisement
Manufacturer No:
63ZLJ560M12.5X25
HK JDW NO:
683-63ZLJ560M12.5X25
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
ZLJ 560μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 12960
Step5Bar-code shipping tag
63ZLJ560M12.5X25
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ZLJ
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    560μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm