  • 63ZLJ330MT810X25
63ZLJ330MT810X25
advertisement
Manufacturer No:
63ZLJ330MT810X25
HK JDW NO:
683-63ZLJ330MT810X25
Description:
ZLJ 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.1A 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1044
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
63ZLJ330MT810X25
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ZLJ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.1A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    46mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.095A @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm