  • 63YXF33MEFCTA6.3X11
63YXF33MEFCTA6.3X11
advertisement
Manufacturer No:
63YXF33MEFCTA6.3X11
HK JDW NO:
683-63YXF33MEFCTA6.3X11
Description:
YXF 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 77mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
63YXF33MEFCTA6.3X11
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    YXF
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    77mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    1.2Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    77mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    140mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm