  • 63ST335M5750-ND
63ST335M5750-ND
advertisement
Manufacturer No:
63ST335M5750-ND
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-63ST335M5750-ND
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, ST 3.3μF Film Capacitor ±20% 2220 (5750 Metric) Solder Pads 63V-DC Acrylic, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
63ST335M5750-ND
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PMLCAP®, ST
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5 (48 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm