  • 601XL1-36BLK
601XL1-36BLK
advertisement
Manufacturer No:
601XL1-36BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
HK JDW NO:
238-601XL1-36BLK
Package:
Datasheet:
601XL1-36BLK
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
601XL1-36BLK
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Material - Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Published
    2006
  • Series
    E-Z-MINI-HOOK™ XL1
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Patch Cord
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Current Rating
    4A
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Configuration
    Banana to Grabber, Hook
  • Cable Length
    36.0 914.40mm
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG