  • 601W-18BLK
601W-18BLK
advertisement
Manufacturer No:
601W-18BLK
Manufacturer:
E-Z-Hook
HK JDW NO:
238-601W-18BLK
Package:
Datasheet:
601W-18BLK
Description:
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 18"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
601W-18BLK
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Material - Insulation
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Published
    2003
  • Series
    E-Z-MINI-HOOK™ X100W
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Patch Cord
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Current Rating
    4A
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Configuration
    Banana to Grabber, Hook
  • Cable Length
    18.0 457.20mm
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • 1st Connector
    Banana Plug, Single, Stackable
  • 2nd Connector
    Mini Hook
  • Connector Type A
    Plug
  • Connector Type B
    Mini Hook
  • Contents
    1 Lead, Black
  • Stacking Method
    Front Stacking
  • Length
    457mm