  • 5KP33CA-G
5KP33CA-G
advertisement
Manufacturer No:
5KP33CA-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-5KP33CA-G
Package:
R6, Axial
Datasheet:
5KP33CA-G
Description:
Quantity:
In Stock : 141
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
5KP33CA-G
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    R6, Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2010
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Max Power Dissipation
    5kW
  • Polarity
    Bidirectional
  • Power - Peak Pulse
    5000W 5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    93.81A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    53.3V
  • Reverse Standoff Voltage
    33V
  • Breakdown Voltage
    36.7V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Clamping Voltage-Max
    53.3V