  • 5CSEBA6U19C8NES
5CSEBA6U19C8NES
advertisement
Manufacturer No:
5CSEBA6U19C8NES
HK JDW NO:
386-5CSEBA6U19C8NES
Datasheet:
5CSEBA6U19C8NES
Description:
484 Terminations 0°C~85°C TJ 5CSEBA6 System On Chip Cyclone® V SE Series MCU - 151, FPGA - 66 I/O 1.1V
Quantity:
In Stock : 14359
Step5Bar-code shipping tag
5CSEBA6U19C8NES
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
    484
  • HTS Code
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Base Part Number
    5CSEBA6
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B484
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.13V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.07V
  • Speed
    600MHz
  • Core Processor
    Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™
  • Peripherals
    DMA, POR, WDT
  • Clock Frequency
    500MHz
  • Primary Attributes
    FPGA - 110K Logic Elements
  • Height Seated (Max)
    1.9mm
  • Length
    19mm
  • Width
    19mm