  • 5CSEBA2U19C8SN
5CSEBA2U19C8SN
advertisement
Manufacturer No:
5CSEBA2U19C8SN
HK JDW NO:
386-5CSEBA2U19C8SN
Package:
484-FBGA
Datasheet:
5CSEBA2U19C8SN
Description:
484 Terminations 0°C~85°C TJ System On Chip Cyclone® V SE Series MCU - 151, FPGA - 66 I/O 1.1V
Quantity:
In Stock : 25
Step5Bar-code shipping tag
5CSEBA2U19C8SN
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2018
  • Series
    Cyclone® V SE
  • Number of Terminations
    484
  • Supply Voltage
    1.1V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B484
  • Number of Outputs
    66
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.13V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.07V
  • Number of I/O
    MCU - 151, FPGA - 66
  • Speed
    600MHz
  • Core Processor
    Single ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™
  • Number of Inputs
    66
  • Height Seated (Max)
    1.9mm
  • Length
    19mm
  • Width
    19mm