  • 593D476X9025E2TE3
593D476X9025E2TE3
advertisement
Manufacturer No:
593D476X9025E2TE3
HK JDW NO:
866-593D476X9025E2TE3
Package:
Datasheet:
593D476X9025E2TE3
Description:
Solid Tantalum Surface Mount Chip Capacitors TANTAMOUNT™, Molded Case, Low ESR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
593D476X9025E2TE3
  • Package / Case
  • Weight
    670.01263mg
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    200kV
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    910μA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    11.8μA
  • Height
    4.3mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm