  • 293D336X9016D2T
293D336X9016D2T
advertisement
Manufacturer No:
293D336X9016D2T
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D336X9016D2T
Package:
2917
Datasheet:
293D336X9016D2T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
293D336X9016D2T
  • Package / Case
    2917
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    220mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5.3μA
  • Length
    7.3mm
  • Width
    2.8mm