  • 55PC6279-14-2/4/6-9CS2502
55PC6279-14-2/4/6-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC6279-14-2/4/6-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC6279-14-2/4/6-9CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC6279-14-2/4/6-9CS2502
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2015
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/27
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.235 (5.97mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Double Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm