  • 55PC4226-24-9/96-9CS2861
55PC4226-24-9/96-9CS2861
advertisement
Manufacturer No:
55PC4226-24-9/96-9CS2861
HK JDW NO:
798-55PC4226-24-9/96-9CS2861
Step5Bar-code shipping tag
55PC4226-24-9/96-9CS2861
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Nickel Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.092 (2.34mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0065 0.165mm