  • 55PC4131-20-2/4/6-9CS2502
55PC4131-20-2/4/6-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC4131-20-2/4/6-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC4131-20-2/4/6-9CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC4131-20-2/4/6-9CS2502
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.122 (3.10mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0075 0.191mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
M42899 SL002
M42899 SL002
M13193 SL199
M13193 SL199
3336 SL001
3336 SL001
121700A 0105000
121700A 0105000
121700A 0105000