  • 55PC2221-22-2/6-9CS2502
55PC2221-22-2/6-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC2221-22-2/6-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC2221-22-2/6-9CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC2221-22-2/6-9CS2502
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.113 (2.87mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Length
    Enter Number of Feet in Order Quantity
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0075 0.191mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Digi-Spool™, Continuous Spool
  • Published
    2015
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V