  • 55PC2221-16-2/6-9CS2502
55PC2221-16-2/6-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC2221-16-2/6-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC2221-16-2/6-9CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC2221-16-2/6-9CS2502
  • Operating Temperature
    150°C
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/29
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.165 (4.19mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm