  • 55PC2121-20-2/6-9CS2502
55PC2121-20-2/6-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC2121-20-2/6-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC2121-20-2/6-9CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC2121-20-2/6-9CS2502
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.122 (3.10mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm