  • 55PC1234-18-2/4/6-9CS2502
55PC1234-18-2/4/6-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC1234-18-2/4/6-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC1234-18-2/4/6-9CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC1234-18-2/4/6-9CS2502
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.171 (4.34mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0070 0.178mm