  • 55PC1233-12-3/6/9-9CS2712
55PC1233-12-3/6/9-9CS2712
advertisement
Manufacturer No:
55PC1233-12-3/6/9-9CS2712
HK JDW NO:
798-55PC1233-12-3/6/9-9CS2712
Step5Bar-code shipping tag
55PC1233-12-3/6/9-9CS2712
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Shield Material
    Copper, Nickel Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2000
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    12 AWG
  • Voltage
    600V
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    37/28
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.260 (6.60mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm