  • 55PC1141-12-3/5/6/9-9
55PC1141-12-3/5/6/9-9
advertisement
Manufacturer No:
55PC1141-12-3/5/6/9-9
HK JDW NO:
798-55PC1141-12-3/5/6/9-9
Step5Bar-code shipping tag
55PC1141-12-3/5/6/9-9
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2008
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    12 AWG
  • Voltage
    600V
  • Conductor Strand
    37/28
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.296 (7.52mm)
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0095 0.241mm