  • 55PC1134-24-2/4/6-9CS2502
55PC1134-24-2/4/6-9CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC1134-24-2/4/6-9CS2502
HK JDW NO:
798-55PC1134-24-2/4/6-9CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC1134-24-2/4/6-9CS2502
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.108 (2.74mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0070 0.178mm