  • 55PC0821-16-2/6CS2970
55PC0821-16-2/6CS2970
advertisement
Manufacturer No:
55PC0821-16-2/6CS2970
HK JDW NO:
798-55PC0821-16-2/6CS2970
Step5Bar-code shipping tag
55PC0821-16-2/6CS2970
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/29
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.152 (3.86mm)