  • 55PC0242-16-3/5/6/9
55PC0242-16-3/5/6/9
advertisement
Manufacturer No:
55PC0242-16-3/5/6/9
HK JDW NO:
798-55PC0242-16-3/5/6/9
Step5Bar-code shipping tag
55PC0242-16-3/5/6/9
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2005
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    4 (1 Twisted Quad)
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/29
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.182 (4.62mm)