  • 55PC0241-16-2/4/5/6CS2502
55PC0241-16-2/4/5/6CS2502
advertisement
Manufacturer No:
55PC0241-16-2/4/5/6CS2502
HK JDW NO:
798-55PC0241-16-2/4/5/6CS2502
Step5Bar-code shipping tag
55PC0241-16-2/4/5/6CS2502
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    4 (1 Twisted Quad)
  • Wire Gauge
    16 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/29
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.182 (4.62mm)