  • 55PC0231-20-2/4/6CS2970
55PC0231-20-2/4/6CS2970
advertisement
Manufacturer No:
55PC0231-20-2/4/6CS2970
HK JDW NO:
798-55PC0231-20-2/4/6CS2970
Step5Bar-code shipping tag
55PC0231-20-2/4/6CS2970
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Number of Conductors
    3 (1 Triad Twisted)
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.116 (2.95mm)