  • 55FB1411-22-7L-0CS1925
55FB1411-22-7L-0CS1925
advertisement
Manufacturer No:
55FB1411-22-7L-0CS1925
HK JDW NO:
790-55FB1411-22-7L-0CS1925
Step5Bar-code shipping tag
55FB1411-22-7L-0CS1925
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Series
    Electroloss
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall, Shielded
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.095 (2.41mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.008 0.20mm