  • 44A0111-28-9
44A0111-28-9
advertisement
Manufacturer No:
44A0111-28-9
HK JDW NO:
790-44A0111-28-9
Package:
100
Datasheet:
44A0111-28-9
Description:
High Performance Cable 1Conductors 28AWG Tin Coated Copper White 600V
Step5Bar-code shipping tag
44A0111-28-9
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Mount
    Cable
  • Package / Case
    100
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Number of Conductors
    1
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    760 μm
  • Outside Diameter
    760 μm
  • Wire/Cable Color
    White
  • Number of Strands
    7
  • Conductor Diameter
    381 μm
  • Strand Size
    36 AWG