  • 55FA0524-24-7L/7L6CS1938
55FA0524-24-7L/7L6CS1938
advertisement
Manufacturer No:
55FA0524-24-7L/7L6CS1938
HK JDW NO:
790-55FA0524-24-7L/7L6CS1938
Step5Bar-code shipping tag
55FA0524-24-7L/7L6CS1938
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.090 (2.29mm)
  • Conductor Insulation
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Wire/Cable Diameter
    2.28 mm