  • 55FA0512-20-7L
55FA0512-20-7L
advertisement
Manufacturer No:
55FA0512-20-7L
HK JDW NO:
790-55FA0512-20-7L
Package:
Datasheet:
55FA0512-20-7L
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 20AWG VIO
Step5Bar-code shipping tag
55FA0512-20-7L
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    Electroloss
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up, Dual Wall
  • Jacket Color
    Violet
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.059 (1.50mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.004 0.09mm