  • 55FA0421-20-7L/7L6CS1924
55FA0421-20-7L/7L6CS1924
advertisement
Manufacturer No:
55FA0421-20-7L/7L6CS1924
HK JDW NO:
790-55FA0421-20-7L/7L6CS1924
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
55FA0421-20-7L/7L6CS1924
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Conductor Strand
    19/32
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.140 (3.56mm)