  • 55A9002-24-0
55A9002-24-0
advertisement
Manufacturer No:
55A9002-24-0
HK JDW NO:
790-55A9002-24-0
Package:
Datasheet:
55A9002-24-0
Description:
55A9002-24-0
Step5Bar-code shipping tag
55A9002-24-0
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Insulation Material
    ETFE
  • Conductor Material
    Copper, Silver
  • Published
    2008
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    0.093Ohm
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    NO
  • Construction
    SOLID
  • Number of Conductors
    1
  • Connector Support Type
    WIRE AND CABLE
  • Wire/Cable Gauge
    24 AWG