  • 55A7238-22-3/6/9-9CS2627
55A7238-22-3/6/9-9CS2627
advertisement
Manufacturer No:
55A7238-22-3/6/9-9CS2627
HK JDW NO:
798-55A7238-22-3/6/9-9CS2627
Step5Bar-code shipping tag
55A7238-22-3/6/9-9CS2627
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Nickel Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/34
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.135 (3.43mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm