  • 55A6051-26-9/96-9CS2275
55A6051-26-9/96-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A6051-26-9/96-9CS2275
HK JDW NO:
798-55A6051-26-9/96-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A6051-26-9/96-9CS2275
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Conductor Material
    Copper Alloy, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Shield Material
    Copper, Silver Coated
  • Operating Temperature
    200°C
  • Published
    2003
  • Number of Conductors
    2
  • Wire Gauge
    26 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/38
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.113 (2.87mm)
  • Conductor Insulation
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0100 0.254mm