  • 55A4831-18-MST3-9CS2275
55A4831-18-MST3-9CS2275
advertisement
Manufacturer No:
55A4831-18-MST3-9CS2275
HK JDW NO:
798-55A4831-18-MST3-9CS2275
Step5Bar-code shipping tag
55A4831-18-MST3-9CS2275
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2005
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.167 (4.24mm)
  • Conductor Insulation
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0080 0.203mm