  • 55A2121-22-0/9-9
55A2121-22-0/9-9
advertisement
Manufacturer No:
55A2121-22-0/9-9
HK JDW NO:
790-55A2121-22-0/9-9
Step5Bar-code shipping tag
55A2121-22-0/9-9
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tin
  • Published
    2004
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    White
  • Voltage - Rated
    600V
  • Shielding
    Shielded
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    1.0922 mm
  • Outside Diameter
    2.7432 mm
  • Wire/Cable Color
    Black
  • Number of Strands
    19
  • Conductor Diameter
    736.6 μm
  • Strand Size
    34 AWG